K ČEMU JE AreaGuard Neo

Šifrování je nejbezpečnější ochrana dat

Důležitá a citlivá firemní nebo i soukromá data se často nacházejí i mimo chráněné vnitřní prostředí společnosti. AreaGuard Neo zajišťuje ochranu dat a informací (souborů) uložených na počítačích, noteboocích a dalších zařízeních. Ať již jsou ve firmě, na cestách nebo u zaměstnance doma. Veškerá data v profilu uživatele nebo jiných adresářích a lokacích jsou tak bezpečně zašifrována a pro neoprávněnou osobu nečitelná a nezneužitelná. V případě ztráty nebo zcizení dat, ať již úmyslném nebo z nedbalosti, zabrání AreaGuard Neo jejich zneužití a následné škodě, která má většinou fatální následky.

Ochrana proti připojení nepovolených USB disků

AreaGuard Neo dále zajišťuje ochranu proti připojování nepovolených externích USB disků. U přenosných datových zařízení používaných v organizaci pro výměnu a sdílení dat navíc umožňuje jejich zabezpečení šifrováním. Identifikuje typ, výrobce a výrobní číslo zařízení. Na základě těchto identifikovaných vlastností lze též sestavovat seznam povolených zařízení (ostatní jsou odmítnuta) nebo naopak nepovolených zařízení různých úrovní. V případě nastavení šifrování pro danou oblast jsou všechna data do ní ukládána automaticky zabezpečena. Nastavená pravidla mohou platit pro jednotlivce, skupiny nebo celou firemní doménovou síť a všechny její klienty.

Dvoufaktorová autentizace

Bezpečnost přihlášení do operačního systému řeší podpora dvoufaktorové autentizace pomocí našeho credential providera. Pro přihlášení do operačního systému je možné využít čipových karet a tokenů podporujících standard PKCS #11. Hardwarové předměty splňují nejpřísnější normy týkající se bezpečnosti informací na nich uložených. V této oblasti spolupracujeme s výrobky od renomované společnosti SafeNet. Výhody přihlášení prostřednictvím tokenů oceníte i v případech, kdy využíváte více uživatelských účtů.

Centrální instalace, administrace a práce na pozadí

Instalace, zavedení programu na uživatelskou stanici a jeho nastavení, je řízeno centrálně, pomocí ovládací konzole administrátora. Ten může nastavovat pravidla šifrování pro jednotlivce nebo pro skupiny uživatelů. Instalace na klienty a samotné šifrování dat probíhá na pozadí. Klientská instalace komunikuje na pozadí s administrátorskou konzolí, posílá informace o ukončeném procesu šifrování a o dalších důležitých událostech (např. operacích s daty, která provádí uživatel na klientovi). Administrátor tak dokáže na aktuální chování uživatele pružně reagovat, měnit konfiguraci programu, nastavovat přísnější podmínky ochrany, například až po úplné znemožnění přenosu jakýchkoli nešifrovaných dat na přenosná zařízení, apod.

Jednoduché nasazení, efektivní ovládání, rychlost reakce na provedené změny

V jednoduchosti je síla. Instalace AreaGuard Neo a jeho základní nastavení je pro znalého správce sítě otázkou několika desítek minut. Šifrování klientů probíhá od okamžiku jejich připojení do sítě zcela automaticky. Klient nemůže o své vůli nastavení měnit, dodržování bezpečnostních pravidel je velmi snadno vynutitelné.

Reporty, schopnost rychlé reakce na chování uživatele

V produktu je důležitá jeho část reportní a forenzní – uživatelova práce s daty je sledována na úrovni jejich ukládání, kopírování na vnější zařízení. Administrátor může ihned změnit nastavení šifrovaných oblastí nebo mít v rukou průkazný materiál o rizikovém chování uživatele.

Vyzkoušejte zkušební verzi – budete spokojeni!

ZKUŠEBNÍ VERZE
AreaGuard Neo

Krabice AreaGuard Neo STÁHNOUT


TOPlist